Bethesda ku pamięci Adama Adamowicza

adam-photo-small
adam-photo-small

Na początku lutego branżę obiegła smutna wiadomość o śmierci Adama Adamowicza. Utalentowany rysownik, który brał udział m.in. w pracach nad Fallout 3 i The Elder Scrolls V: Skyrim przegrał walkę z rakiem.

Na początku lutego branżę obiegła smutna wiadomość o śmierci Adama Adamowicza. Utalentowany rysownik, który brał udział m.in. w pracach nad Fallout 3 i The Elder Scrolls V: Skyrim przegrał walkę z rakiem. Firma Bethesda, z którą pochodzący z Polski artysta związany był od wielu lat, postanowiła uczcić jego pamięć przedstawiając galerię blisko 2 tysięcy szkiców koncepcyjnych, a także publikując garść wspomnień.

Nazwisko Adama Adamowicza znane jest w branży gier od kilkunastu lat. Urodzony w Katowicach grafik szerszej publiczności dał się poznać przy produkcji takich gier jak Nightcaster: Defeat the Darkness, Nightcaster II: Equinox i Goblin Commander: Unleash the Horde. Jego nietuzinkowy talent został dostrzeżony przez ekipę Bethesda Softworks.

Udział w projektowaniu grafiki koncepcyjnej dla dodatków typu DLC do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion – Knights of Nine i Shivering Isles pozwolił karierze Adamowiczowa nabrać tempa. Został on głównym rysownikiem concept-artów do trzeciej części Fallouta, która przyniosła mu światową sławę. Szefowie studia nie mieli też wątpliwości, że powinien on zająć się projektem oprawy wizualnej kolejnej części sagi The Elder Scrolls.

Niestety. Chociaż świat The Elder Scrolls V: Skyrim wprawia w zachwyt, Adamowicz nie zdążył nacieszyć się spektakularnym sukcesem swojej wizji. Lekarzom z waszyngtońskiej kliniki nie udało się powstrzymać postępującej choroby nowotworowej. Artysta zmarł 8 lutego, w wieku zaledwie 43 lat.

– Wkład Adama w branżę gier wideo jest niezaprzeczalny, ale dla mnie zawsze ważniejsze będzie to, jakim był on człowiekiem. Był twórczym żywiołem i mistrzem swego fachu, ale także niesamowitym gościem. Pracowało się z nim niezwykle łatwo, tak samo jak łatwo było pójść razem na piwo. Był i nadal jest dla mnie inspiracją – twierdzi jeden z pracowników firmy Bethsda Softworks.

W hołdzie Adamowi Adamowiczowi koledzy z ekipy deweloperskiej zamieścili w serwisie Flickr około dwa tysiące koncept-artów, jakie stworzył do Fallouta 3 i TES V: Skyrim. Na oficjalnym blogu Bethesdy znalazło się także zdjęcie jego biurka z odsyłaczem do stron internetowych Amerykańskiego Towarzystwa Walki z Rakiem.

Linki do concept-artów:

http://www.flickr.com/photos/47857688@N08/sets/72157629321466509/

http://www.flickr.com/photos/47857688@N08/sets/72157629320774861/

Written By
More from konadmin

Kojima prezentuje nowe zdjęcia z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Hideo Kojima, na swoim oficjalnym tweeterze jest bardzo aktywnym promotorem Metal Gear...
Read More
adam-photo-small

Na początku lutego branżę obiegła smutna wiadomość o śmierci Adama Adamowicza. Utalentowany rysownik, który brał udział m.in. w pracach nad Fallout 3 i The Elder Scrolls V: Skyrim przegrał walkę z rakiem.

" />