Będą kolejne części Metal Gear Solid nawet bez udziału Hideo Kojimy?

Przedstawiciele firmy Konami uważają, że kolejne odsłony serii Metal Gear Solid są jak najbardziej do zrealizowania. Nawet bez udziału Hideo Kojimy seria ma prawo i szansę się rozwijać w dobrym kierunku.

Jedno jest praktycznie pewne, że Hideo Kojima już nigdy nie stworzy kolejnej odsłony serii Metal Gear Solid. Wspaniałe Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to jego szczytowe osiągnięcie w historii, ale marka ma prawo do dalszego rozwoju. Konami, ustami swojego starszego menadżera od kontaktu ze społecznością graczy. Graham Day uważa, że gra ma jak najbardziej przyszłość przed sobą i może być swobodnie rozwijana.

Konami uważa, że idąc wzorem Metal Gear Rising: Revengeance główna seria może być sukcesywnie rozwijana przez inny zespół. Nowy producent może wprowadzić nowe pomysły i wyeliminować błędy poprzedników. Nieobecność Hideo Kojimy może być oczywiście problemem, ale zdaniem Grahama Day’a przyszłość Metal Gear Solid jest raczej stosunkowo pewna i gracze nie powinni się o nią martwić. Problem tkwi w tym, kto się zająłby tym projektem, bowiem na potencjalnych kandydatach spoczywać będzie ogromna odpowiedzialność.

Graham Day dodatkowo podkreśla, że gracze nie powinni wierzyć we wszystko, co przeczytają w internecie czy prasie. Konami jako firma nie planuje rezygnacji z produkowania drogich gier na konsole stacjonarne. Może to być zatem konkretne sprostowanie plotek na temat porzucenia przez Konami swoich topowych marek, jak chociażby Castlevania, Silent Hill czy właśnie Metal Gear Solid.

Poniżej możecie obejrzeć wywiad z wspomnianym Grahamem, który wypowiada się na temat firmy Konami oraz Metal Gear Solid. Jak zapatrujecie się na temat przyszłości ten znakomitej serii? Czy jest szansa na jej kontynuowanie bez udziału Hideo Kojimy?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?t=2&v=f5wUqyT_G0Y” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56025821c70ac51c037f3643″]

Written By
More from Patryk

Zobacz gameplay z gry Gears of War 4 w Ultra HD

Trailer gry Gears of War 4 na targach E3 2015 bardzo spodobał...
Read More