Battlefield: Hardline nie jest zwiastunem mody na coroczne wydawanie gier z tej serii

Serwis Polygon rozmawiał z wiceprezesem firmy Electronic Arts na temat gry Battlefield: Hardline. Okazuje się, że nowa część serii nie jest zwiastunem przejścia na coroczny system wydawniczy.

Battlefield Hardline to tytuł, za który odpowiedzialna jest firma  Visceral Games.
Battlefield Hardline to tytuł, za który odpowiedzialna jest firma Visceral Games.

Jak za pewne wiecie, najnowszą odsłoną serii Electronic Arts będzie Battlefield: Hardline. Tytuł ten jest reprezentantem pierwszoosobowych strzelanin, a tematyką gry są starcia policji z przestępcami. Produkcja czerpie inspiracje z serialów sensacyjnych, a głównym bohaterem gry jest detektyw policji kryminalnej. 

W trakcie imprezy branżowe E3 serwis Polygon miał okazję porozmawiać z wiceprezesem firmy Electronic Arts. Koncern jest oficjalnym wydawcą gry, a jej producentem zostało Visceral Games. Patrick Soderlund twierdzi, że plany na pozycję o tematyce policyjnej zrodziły się ponad dziesięć lat temu. Hardline zostanie wydane jeszcze w tym roku, ale nie jest to zwiastun przejścia na coroczny model wydawniczy, wzorem Call of Duty.

”Pomysł na grę w klimatach kryminalnych, czyli policjanci i przestępcy, był z nami, a więc DICE od dłuższego czasu. Pierwsze przymiarki do tego typu rozgrywki odbywały się już w latach 2000 oraz 2001 przy projekcie gry Urban Combat. Hardline nie oznacza jednak, że chcemy z tej serii zrobić rokroczne wydawnictwo. Rozumiem jednak, że wielu ludzi może to w ten sposób postrzegać.”

Battlefield: Hardline trafi na rynek 24 października tego roku na PlayStation 4, Xbox One, komputery osobiste, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Aktualnie trwają testy beta gry, druga faza testów ma odbyć się jeszcze na początku jesieni. Więcej informacji już wkrótce.

Written By
More from Patryk

Cosplay tygodnia (#2) – wielka premiera Destiny!

Destiny to nie tylko wielka premiera na konsolach nowej generacji, ale również...
Read More