Battlefield 5 – właśnie poznaliśmy pierwsze informacje o grze DICE?

Battlefield 5 jest nadal pieśnią przyszłości, ale już teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat tej gry. Jest wielce prawdopodobne, że faktycznie jest ”coś na rzeczy”.

Studio DICE dopiero co zakończyło prace nad Star Wars: Battlefront, ale użytkownikowi forum Reddit przypadkowo udało się odkryć ciekawy wpis mogący sugerować tematykę piątej odsłony serii Battlefield.

Jak się okazuje, na portalu IMDB przy nazwisku Steve’a Jablonskiego – kompozytora znanego z takich produkcji, jak Gears of War 2 możemy znaleźć wpis zatytułowany Battlefield 5: Armageddon (!). Jeżeli udamy się głębiej, to poznamy nawet pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry, najprawdopodobniej piątej odsłony tej kultowej serii.

Oto jaką informację możemy znaleźć we wspomnianym wpisie:

”Gra opowiada o żołnierzu z małego miasteczka, który walczy w Japonii. Jego celem jest powrót do domu, by spotkać się ponownie z przyjaciółmi i rodziną.”

Oczywiście forum Reddit wybuchło już spekulacjami i plotkami na temat rzekomego Battlefield 5. Niektórzy gracze sugerują, że może to oznaczać powrót do czasów drugiej wojny światowej sprzed wydarzeń w Hiroshimie i Nagasaki, ale to oczywiście tylko luźne przemyślenia. Inni zaś twierdzą, że podtytuł Armageddon oznacza zwrot w kierunku futurystycznym, podobnie jak ma to ostatnio miejsce w serii Call of Duty.

Trzeba poczekać na rozwój sytuacji i konkretną zapowiedź studia DICE, które ma w tej materii najwięcej do powiedzenia. Battlefield 5 to z pewnością byłaby wielka zapowiedź, ale najpewniej usłyszymy ją dopiero w przyszłym roku, może na targach E3 2016, albo wcześniej?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=7Du4LescsWI” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Świat Mass Effect odtworzony w grze Minecraft

W świecie Minecrafta odtworzono już bardzo dużo elementów i gier wideo. Przyszedł...
Read More