Battlefield 4 – Electronic Arts twierdzi, że wpadki nie wpływają na popularność marki

Electronic Arts postanowiło dalej bronić swojej największej marki, jaką jest bezapelacyjnie Battlefield 4. Gra studia DICE jest pierwszoosobową strzelanką, która wspierana jest przez usługę Premium.

Battlefield-4-banner

 

Battlefield 4 to pierwszoosobowa strzelanka napisana przez studio DICE na platformy nowej generacji, jak również PlayStation 4 i Xbox One. Gra trafiła na rynek w październiku zeszłego roku i spowodowało to wiele kontrowersji. Dlaczego? Ponieważ gra okazała się niedopracowana, zabugowana i pełna pomniejszych wpadek. Electronic Arts, wydawca gry, od pewnego czasu tłumaczy się z niekonsekwencji i błędów popełnionych podczas przygotowań do premiery. Głos w tej sprawie postanowił zabrać jeden z włodarzy EA, niejaki Blake Jorgensen, który stwierdził, że wpadki i potknięcia nie wpływają na finalny obraz gry. Markę pokochały miliony graczy, a w czwartą część gry aktywnie grają miliony ludzi na całym świcie. 

”Ponad to, że naprawiamy wpadki rozgrywki, próbujemy również rozwijać naszą markę i dorzucać do niej nowe elementy i dodatki, aby zapraszać ponownie graczy do rozgrywki w Battlefield 4 i to działa. Nie wydaje mi się, aby było dziś sporo problemów utrudniających rozgrywkę. Myślę że Electronic Arts powinno oferować graczom wspaniałą, wciągającą rozgrywkę i zamierzamy to robić.”

Battlefield 4 jest oparty o bardzo rozwojowy silnik graficzny Frostbite 3.0. Problemy po premierze gry dotykały w głównej mierze kampanii dla pojedynczego gracza, wpadek technicznych, jak również wielu problemów w trybie wieloosobowym. DICE co jakiś czas publikuje raporty z tego, które dokładnie elementy poprawiono. Sama gra mimo wielu niedociągnięć jest wstanie przyciągnąć miliony graczy. Warto tutaj wspomnieć o ciekawych dodatkach DLC, książkach rozwijających markę, jak również platformę Premium. Na tym tle, nawet największe wpadki nie robią na graczach wrażenia, bo grze można zarzucić wiele, ale nie to, że nie potrafi rozkochać w sobie graczy.

dzięki [GamesIndustry]

Written By
More from Patryk

Ghost Games pozwoli na fantazyjny tuning w nowym Need for Speed

Ghost Games we współpracy z Electronic Arts skutecznie podsycają atmosferę przed wielką...
Read More