Batman: Arkham Knight – wysyp nowych informacji na temat Gotham City

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat gry Batman: Arkham Knight, która zmierza na PlayStation 4 i Xbox One. Na temat Gotham City postanowił wypowiedzieć się główny producent gry.

BatmanBanner

 

Dowiedzieliśmy się już sporej liczby informacji na temat rozgrywki, walki, głównego przeciwnika Bruce’a Wayne’a, jak również napomknięto na temat obecności w grze pojazdu Batmana, czyli batmobila. Tym razem głos w sprawie zabrał sam producent wykonawczy gry, Dax Ginn, który postanowił podzielić się z graczami kilkoma faktami na temat metropolii Gotham City. Dla niego jest to ponury, mroczny obszar, w którym gra świateł odgrywa kluczowe znaczenie. Filmy o mrocznym rycerzu przyzwyczaiły nas do mrocznej atmosfery, przemierzania ciemnych zakamarków i niesprzyjającej pogody. W Batman: Arkham Knight ma ciągle padać, akcja rozgrywać się będzie tylko i wyłącznie po zmroku.

[quote style=”5″ author=”Dax Ginn – producent Batman: Arkham Knight”]“Gotham City ma bardzo specyficzną atmosferę i poświęciliśmy dużo czasu, żeby ją oddać właściwie. To zbiór wielu czynników – połączenie światła i refleksów świetlnych. W mieście będzie zawsze padać i zawsze panuje noc. W miarę przemieszczania się po metropolii zauważycie, jak zmieniają się style architektoniczne, ale całość sprawia wrażenie jednej spójnej przestrzeni. To trudne wyzwanie dla deweloperów”[/quote]

Batman: Arkham Knight jest trzeci osobową grą akcji(TPP), a mechanika jaką ujrzymy podczas eksplorowania Gotham nie będzie różniła się za bardzo od tego, do czego przyzwyczaiły nas dotychczasowe części. Najnowsze odsłona powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine. Światowa data premiery zaplanowana jest na 14 października tego roku, natomiast premiera w Polsce nastąpi trzy dni później.

Written By
More from Patryk

Minecraft w wersji pudełkowej przybywa na PlayStation 3 !

Minecraft to gra studia Mojan, która trafiła na komputery osobiste, Xboksa 360...
Read More