Batman: Arkham Knight – nowa galeria screenów i świeże informacje

Batman: Arkham Night to czwarta część przygód opowiadających o Mrocznym Rycerzu. Jest to naturalna kontynuacja Arkham City. Ponownie za grę odpowiedzialne jest studio Rocksteady. Batman: Arkham Night zmierza na komputery osobiste oraz na konsolę nowej generacji PlayStation 4 oraz Xbox One.

BatmanBanner

Nowe screeny wiele nam mówią o poziomie technologicznym gry. Dzięki nim oraz wypowiedziom autorów dowiadujemy się, że tytułowy Arkham Night to nie Batman, ale jego zła, zmobilizowana wersja, czyli kolejny przeciwnik na drodze naszego superbohatera. Co ciekawe został on stworzony specjalnie na potrzeby gry przy pomocy autora m. in przygód Zielonej Latarni, Geoffa Jonesa. Sam Dax Ginn czyli producent Rocksteady określił stworzenie nowego charakteru, które będzie należeć do uniwersum Batmana jako „przerażający”.

Warto wspomnieć również, że w Arkham Night po raz pierwszy będziemy mogli zasiąść za kierownicą Batmobilu. Sympatycy serii czekali na ten moment od chwili premiery pierwszej odsłony serii. Autorzy gry, studio Rocksteady, potwierdzają, jakoby dopiero teraz byli wstanie zaoferować Batmobil fanom. Oczywiście jest to kwestia wymagań sprzętowych i możliwości graficznych PlayStation 4. Wszystko przedstawione jest na screenach w znakomitej oprawie graficznej, choć jak dobrze wiemy zapewne w dniu premiery nie będzie ona tak piękna, jak przedstawiają ją teraz twórcy.

Batman: Arkham Knight jest trzeci osobową grą akcji(TPP), a mechanika jaką ujrzymy podczas eksplorowania Gotham nie będzie różniła się za bardzo od tego, do czego przyzwyczaiły nas dotychczasowe części. Najnowsze odsłona powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine. Twórcy zrezygnowali z renderowanych przerywników filmowych, które będą teraz prezentowane bezpośrednio na silniku gry. Światowa data premiery zaplanowana jest na 14 października tego roku, natomiast premiera w Polsce nastąpi trzy dni później. 

[autor newsa – Mikołaj Ciesielski]

Written By
More from Patryk

Wygląda na to, że Sony i PlayStation absolutnie dominują na rynku

Jim Ryan, przedstawiciel Sony w Europie, jest przekonany o sile rynkowej PlayStation...
Read More