Autorzy Driveclub wypowiadają się na temat mikrotransakcji w grze

Driveclub to wyścigi samochodowe na konsolę PlayStation 4. Tytuł będzie dostępny w usłudze PlayStation Plus oraz sprzedaży tradycyjnej. Autorzy gry zastosowali tam system mikrotrasakcji, z którego muszą się teraz tłumaczyć.

Driveclub zaliczy spore opóźnienie, ale właściciele PlayStation 4 nie mogą doczekać się tych fenomenalnie zapowiadających się wyścigów.
Driveclub zaliczy spore opóźnienie, ale właściciele PlayStation 4 nie mogą doczekać się tych fenomenalnie zapowiadających się wyścigów.

Kampania promocyjna Driveclub ruszyła z kopyta już jakiś czas temu, dzięki czemu w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tej gry wyścigowej. Tytuł dostępny będzie tylko na platformie PlayStation 4, a celuje on w graczy lubujących rozgrywki wieloosobowe. Ostatnio informowaliśmy Was o obecności mikropłatności w systemie gry, który pozwoli na błyskawiczne zakupy. Dzięki temu rozwiązaniu każdy gracz będzie mógł bez wysiłku zasiąść za kierownicą mocarnych wozów.

Rozwiązanie to najwyraźniej odbije nie odbije się czkawką firmie Evolution Studios, która jak twierdzi, nie została ostro skrytykowana przez społeczność graczy. Jeżeli w grze rozchodzi się o rywalizację na wysokim poziomie, to dlaczego mają wygrywać Ci, którzy mają grubszy portfel? Problem mikrotransakcji postanowiono wytłumaczyć w następujący sposób:

”Nie spotkaliśmy się z żadnymi skargami odnośnie do mikrotransakcji. Ludzie uważają, że to świetna alternatywa dla uzyskania dostępu do tych treści. (…) Niezwykle ważne w takim rozwiązaniu jest uniknięcie sytuacji, w której cierpi na tym rozgrywka i nasz progres. W Driveclub nie ma tego problemu – progres jest szybki, a na kolejne auta nie trzeba długo czekać, zwłaszcza gdy jesteś członkiem jednego z Klubów.”

Driveclub trafi na rynek w październiku tego roku. Warto podkreślić, że dla właścicieli PlayStation Plus tytuł będzie z tym samym dniem dostępny bez dodatkowych opłat. Gra zaliczyła bardzo duże opóźnienie, ale każdy kolejny materiał wideo uświadamia mi, jak świetna gra wyścigowa to będzie.

Written By
More from Patryk

Pog(R)adajmy już w najbliższą środę!

Pog(R)adajmy to cykliczna impreza zrzeszająca graczy z całej Polski. Już w najbliższą...
Read More