Atak hakerów na PlayStation Network

W sieci pojawiają się sensacyjne informacje na temat sieci PlayStation Network. Wiele wskazuje na to, że usługa została ponownie zaatakowana przez grupę hakerów, tym razem Lizard Squad.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Wielu z Was pewnie napotkało problemy z połączeniem się z usługą PlayStation Network. Potwierdzają się informacje o ataku grupki amatorskich hackerów na platformę firmy Sony. Japoński gigant pracuje aktualnie nad wyeliminowaniem tych niedogodności, a gracze proszeni są o wyrozumiałość.

PlayStation Network jest aktualnie odłączone od sieci, bowiem nastąpił atak DDoS. Do ataku na firmę Sony przyznaje się grupka LizardSquad, które na ten moment odebrała milionom graczy możliwość zabawy za pośrednictwem sieci w wolną niedzielę. Co więcej, serwis informacyjny Shacknews informuje, że atakiem objęte zostały również League of Legends, Path of Exile i Battle.net.

Czym jest wspomniany atak DDoS? Jest to wspólna inicjatywa zadawania tak wielu zapytań systemowi PlayStation Network, aby sparaliżować jego stabilne działanie. Grupka szkodników zablokowała w ten sposób dostęp do zabawy dla wielu graczy, o czym postanowili poinformować na swoim ”oficjalnym” Twitterze.

Koncern Sony na ten moment nie komentuje zaistniałej sytuacji. Oficjalne profile na facebooku milczą, toteż nie wiemy, jak długo taki stan rzeczy będzie się utrzymywał. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu, kiedy to awaria PlayStation Network trwała kilka tygodni. Wtedy otrzymaliśmy darmowe gry w formie rekompensaty. Jak widać, gracze cierpią na wybrykach takich szkodników najbardziej.

[dzięki – ShackNews]
Written By
More from Patryk

Xbox Polska prezentuje program „Xbox XY” w serwisie YouTube

W rodzimej przestrzeni YouTube żyje i rozwija się PlayStation Polska Extra. Teraz...
Read More