Assassin’s Creed: Unity – scenarzyści wypowiadają się na temat głównego bohatera

Assassin’s Creed: Unity wprowadzi do rozgrywki postać zupełnie nowego bohatera, który ma za zadanie odświeżyć wizerunek serii. Scenarzyści firmy Ubisoft postanowili wypowiedzieć się na jego temat.

Assassin's Creed Unity oparte jest o nowy silnik graficzny, który przystosowano do PlayStation 4 i Xbox One.
Assassin’s Creed Unity oparte jest o nowy silnik graficzny, który przystosowano do PlayStation 4 i Xbox One.

Zbliżamy się powoli do wielkiej premiery Assassin’s Creed: Unity, która odbędzie się w październiku. Firma Ubisoft po raz kolejny wprowadza do obiegu zupełnie nowy okres historyczny, realia zabawy oraz głównego bohatera. Arno Dorian odegra w tej produkcji kluczową rolę, ale nadal wiemy stosunkowo nie wiele na jego temat. 

Ostatnio w sieci pojawiła się niezwykle ciekawie zmontowana animacja, dzięki której poznaliśmy pewną kobietę, z którą Arno łączy coś więcej. Na oficjalnej stronie producenta pojawiły się niemniej ciekawe wpisy na temat samego Doriana. Autorem rzeczonych wpisów jest główny scenarzysta Unity, niejaki Travis Stout. Oto jego komentarz na temat protagonisty gry Assassin’s Creed: Unity:

”Arno jest dręczony przez jego błędy, jakie popełnił w przeszłości. Sądzi, że musi je odpokutować. Jest bardzo oddany Zakonowi oraz jego idei, zwłaszcza że jego rodzina od pokoleń walczy po stronie Asasynów . Jednocześnie nie robi na nim wrażenia długa, mistyczna tradycja i klasyczna retoryka, do jakiej odwołują się inni członkowie bractwa. Lubi myśleć za siebie i podejmować własne decyzje. To nie jest ten typ osoby, która wierzy we wszystko, ponieważ inni tak sądzą.

Arno ma w zwyczaju cytować znanych klasyków oraz cechuje go poczucie humoru, którym stara się stworzyć maskę, kryjącą jego emocjonalność. Wydaje mi się, że wielu ludzi tak robi. Jako Ubisoft nie chcieliśmy, aby był typowym twardzielem, którzy rzuca krótkie, zawadiackie teksty, jak ma to miejsce w wielu filmach akcji.”

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona serii Ubisoftu. W najnowszej odsłonie  odwiedzimy XVIII-wieczny Paryż, pogrążony rewolucją francuską. Tytuł ten trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One już 31 października tego roku.

Arno Dorian - główny bohater gry Assassin's Creed: Unity.
Arno Dorian – główny bohater gry Assassin’s Creed: Unity.
Written By
More from Patryk

Fallout Shelter od przyszłego miesiąca na systemie Android

Fallout Shelter to niewielka gra na urządzenia mobilne, która miała pomagać w...
Read More