Assassin’s Creed: Unity lepiej działa na Xbox One

W sieci pojawiły się testy wydajnościowe Assassin’s Creed: Unity, które ujawniły, iż najprawdopodobniej wersja na Xbox One działa lepiej od PlayStation 4.

Assassin's Creed: Unity to pierwsza odsłona serii na konsolach nowej generacji, w pełni pod tę generację tworzona,  warto dodać.
Assassin’s Creed: Unity to pierwsza odsłona serii na konsolach nowej generacji, w pełni pod tę generację tworzona, warto dodać.

Assassin’s Creed: Unity to jedna z największych premier tej pory roku w branży gier wideo. Z grą wiąże się sporo kontrowersji, między innymi dotyczących oferowanej rozdzielczości. Ponoć poziom gry został zaniżony względem Xbox One, które jak się okazuje, w ostatecznym starciu z PlayStation 4 radzi sobie lepiej.

W sieci udostępniono wideo porównujące jakość animacji w obu edycja Assassin’s Creed: Unity na PlayStation 4 oraz Xbox One. Filmik jasno pokazuje, że programiści mieli najprawdopodobniej jakieś problemy z kodowaniem gry na sprzęcie Sony.

Animacja na Xbox One trzyma w miarę stabilny poziom, zaś na PlayStation 4 potrafi ”chrupnąć” nawet do 18 klatek na sekundę. To trochę niewybaczalne, jeżeli zestawimy to z zapowiedziami producentów konsol o zupełnie nowej jakości w grach wideo. Mieliśmy otrzymywać Full HD, a tymczasem stacjonarna konsola Sony nie radzi sobie z wymaganiami.

Oczywiście za wcześnie wyrokować czyja to wina, ale filmik daje też pewien pogląd na to, kto potrafi wykorzystać moc konsoli, a kto nie potrafi.

[dzięki – http://venturebeat.com/2014/11/11/assassins-creed-unitys-framerate-is-worse-on-ps4-than-xbox-one/]

Written By
More from Patryk

Przegląd pierwszy ocen gry Sniper Elite III: Afrika

Od pewnego czsu w sieci pojawiają się oceny gry Sniper Elite III:...
Read More