Assassin’s Creed: Freedom Cry samodzielnym dodatkiem na PlayStation

Freedom Cry, rozszerzenie fabularne do Assassin’s Creed IV: Black Flag zotało ciepło przyjęte przez graczy konsolowych, toteż Ubisoft, wydawca gry, postanowił zaproponować je nie tylko właścicielom czwartej odsłony serii, ale wszystkim pozostałym, tylko na PlayStation 3 i PlayStation 4.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

Freedom Cry (pol. Krzyk Wolności), opowiada historię Adewale, głównego bohatera rzeczonego dodatku. Postanawia on osiąść na Tulum i przyłączyć się do bractwa asasynów. Kilkanaście lat ciężkiego treningu pod okiem zabójców czyni z niego doskonale wyszkolonego wojownika. Bohater trafia na nową wyspę, która również ma wiele do zaoferowania. Rozszerzenie ma pozwolić na cztery godziny dodatkowej rozrywki. Twórcy udostępniają nam dziewięć misji, które składają się na historię Adewale. Krzyk Wolności różni się jednak tym, iż większość czasu spędzimy na lądzie, ratując niewolników, tocząc kolejne boje i łupiąc skarby. Historia człowieka urodzonego w niewoli jest na tyle dobra, że Ubisoft postanowiło odciąć ją od Assassin’s Creed IV: Black Flag i umieścić w dystrybucji cyfrowej jako oddzielny produkt. Freedom Cry pojawi się jeszcze w lutym, w ofercie sklepu PlayStation Network, w cenie 1,99 dolara, tym nie mniej posiadacze komputerów osobistych będą mieli szansę wypróbować produkt tydzień później. 

W sieci pojawił się nawet nowy zwiastun przygód Adewale, który po raz kolejny skupia się wokół tematyki niewolnictwa. Freedom Cry zapowiada się na ciekawostkę dla wszystkich tych, którzy nie testowali jeszcze czwartej odsłony serii. Decyzja o zamieszczeniu dodatku prze Ubisoft przyniesie im sporo korzyści, bo Ci, którym spodobają się misje Adewale, z pewnością sięgną po Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Written By
More from Patryk

Dragon Age: Inkwizycja na maksymalnych ustawieniach w wersji PC

Kolejne filmiki przedstawiające rozgrywkę w Dragon Age: Inkziwycja pojawiły się w sieci....
Read More