Assassin’s Creed: Comet – akcja gry w starożytnym Rzymie?

Assassin’s Creed: Comet to gra studia Ubisoft, która trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360. Autorzy gry nie potwierdzili jak dotąd miejsca akcji, ale głos w tej sprawie zabrała Jade Raymond, szefowa studia Ubisoft Toronto.

AssassinsCreed-Banner

 

Assassin’s Creed: Comet jest tworzony z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xboksa 360. Miejsce akcji kolejnej odsłony znanej serii nie zostało jak dotąd zapowiedziane. Przypomnijmy jednak, iż wersja Unity, która trafi na PlayStation 4 i Xbox One, umiejscowiona została we Francji. Wielu ludzi spekuluje, iż Comet może mieć miejsce w czasach imperium Rzymskiego. To jednak tylko plotki i przypuszczenia, ale głos w tej sprawie postanowiła zabrać szefowa studia Ubisoft Toronto, znana i lubiana Jade Raymond. 

W dyskusji toczącej się na łamach serwisu TheGrid Raymond przyznała, iż chciałaby widzieć wygenerować sylwetkę asasyna zawadiaki – prawdziwie groźnego, brutalnego i zdecydowanego w swoich działaniach. Jej komentarz w sprawie Imperium Rzymskiego również jest dosyć ciekawy. Potwierdza ona, jakoby autorzy gry pracowali aktualnie nad projekcją autentycznego klimatu starożytnego Rzymu. Jade Raymond nie chce, aby fani uniwersum byli znudzeni, toteż Rzym miałby zaspokoić głód sympatyków, którym nie przypadł do gustu scenariusz Assassin’s Creed: Unity i Francja. Oto jej komentarz w tej sprawie:

[quote style=”5″ author=”Jade Raymond – szef Ubisoft Toronto”]”Jest dodatkowa wartość w tym, aby ponownie przeżyć historię wysnutą w tak ciekawych realiach jak tamten moment historii [Imperium Rzymskie]. Pracujemy z wieloma historykami nad tym, aby jak najrzetelniej zaprezentować tamte społeczności – Francję i Rzym. Dlatego właśnie, że gry są umiejscowione w różnych okresach historycznych, gracze nie powinni czuć się znużeni”[/quote]  

Co ciekawe, już w Assassin’s Creed Brotherhood odwiedzaliśmy starożytny Rzym. Autorzy gry staną więc przed sporym wyzwanie. Po raz kolejny muszą rozkochać w tym miejscu fanów uniwersum. Czy im się to uda? Już niedługo się o tym przekonamy.

Written By
More from Patryk

Nowy zestaw gier w Biedronce

Biedronka na dniach otrzyma kolejny zestaw gier wideo, które pojawią się w...
Read More