Arkadiusz Reikowski kompozytorem muzyki do gry Layers of Fear

Bloober Team się rozwija i powoli zaczyna inwestować fundusze w ciekawsze projekty gier wideo. Arkadiusz Reikowski będzie autorem muzyki do horroru Layers of Fear.

Krakowski zespół Bloober Team, znany dotychczas z takich projektów jak A-Men 2 i BRAWL, od jakiegoś czasu pracuje nad Layers of Fear, psychodelicznym horrorem. Gra swoim klimatem może przypominać serię Amnesia, a także inne produkcje, jak Antichamber, Dear Esther czy Gone Home.

Za muzyką do gry stanął Arkadiusz Reikowski, utalentowany polski kompozytor znany między innymi z soundtracku do Kholat. Jako inspirację do napisania muzyki do Layers of Fear jako inspirację nawiązął kompozytor do klasyki komputerowych horrorów, takich jak Fatal Frame czy Silent Hill. Większość muzyki tworzyć będą warstwy ambientowe ukręcone w taki sposób, byśmy nawet przez chwilę nie czuli się bezpiecznie. Druga część ścieżki muzycznej będzie delikatna i melodyczna, aby kontrast jeszcze bardziej podkreślił ogólną grozę. Możemy się spodziewać pianin, dzwonków oraz pozytywek przy akompaniamencie mrocznych syntez. W motywie przewodnim usłyszymy również wokal Penelopy Wilmann-Szynalik.

Rozgrywka Layers of Fear opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji domu, zmieniających się pod wpływem wizjiartysty. Wszystko w celu odnalezienia odpowiednich składników pozwalających obłąkanemu malarzowi dokończyć pracę nad dziełem swojego życia. Przedstawiona opowieść nie jest liniowa, a jej przebieg poznajemy przez zachodzące na terenie domu zjawiska i odnajdywanie notatek oraz słuchanie wspomnień bohatera.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=eHCUHnJUiMo” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55eff1d28f1e968801e3bf7f”]

Written By
More from Patryk

Bungie twierdzi, że Destiny to największa gra w historii firmy

Destiny pojawi się na półkach sklepowych w przyszłym miesiącu. Z twórcami gry,...
Read More