Apple porzuca plany produkcji telewizora 4K

Jeżeli zastanawialiście się nad kupnem telewizora 4K, a w szczególności sygnowanego marką Apple, to raczej zmieńcie swoje plany, bo takowy nie powstanie.

banner_apple

Firma Apple jest nowoczesną i nowatorską marką od lat, ale najwidoczniej trend na produkcję telewizora 4K nie jest już w kręgu jej zainteresowań. Właśnie dowiedzieliśmy się, że gigant Apple rezygnuje z produkcji swojego odpowiednika telewizora 4K.

Apple faktycznie planowali zaprezentować własny telewizor o rozdzielczości 4K, ale ten pomysł porzucono już w zeszłym roku. Portale branżowe i analitycy nadal drążyli ten temat.

apple_tv_lego_movie

Źródłem tych doniesień jest The Wall Street Journal, który twierdzi kategorycznie, że Apple nie zamierza inwestować w rynek telewizorów 4K. Firma miała już dziesięć lat temu pracować nad przezroczystym panelem, ale projekt porzucono ze względu na wysokie koszty tego przedsięwzięcia.

Plotki i spekulacje nie mają już większego znaczenia, bowiem jak donosi The Wall Street Journal już rok temu podjęto ostateczną decyzję o nie wchodzeniu na rynek telewizorów Ultra HD. Głównie z uwagi na dużą konkurencję.

Apple aktualnie koncentruje swoje siły na sprzedaży i promocji Apple Watch oraz swoich urządzeń mobilnych. Należy jednak pamiętać, że brak własnego telewizora wcale nie musi oznaczać brak inwestycji w telewizję. Apple TV to jedno z ciekawszych urządzeń tego koncernu, które powoli zdobywa rynek.

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/5/18/8622879/apple-drops-tv-plans-report]

apple tv 4k

Written By
More from Patryk

Zobacz trailer urodzinowy gier z serii Deus Ex

Firma Square Enix zdecydowała się uczcić piętnastolecie obecności serii Deus Ex na...
Read More