Aplikacja Remote Play PC/Mac w drodze na PlayStation 4

Funkcja gry zdalne w PlayStation 4 jest średnio popularna, tak sądzę, ale Sony planuje rozwijać ten patent. W drodze jest aktualizacja pozwalająca grać również na PC i Macu.

Firma Sony przygotowuje aplikację, dzięki której na komputerach PC i Mac będzie się dało korzystać z funkcji Remote Play, czyli streamować obraz z rozgrywki na monitor naszego komputera.

Sieć obiegła informacja, jakoby japońska korporacja pracowała nad specjalną aplikacją, umożliwiającą użytkowanie funkcji Remote Play nie tylko na konsoli PlayStation Vita, ale także na komputerach osobistych. Wystarczy, najpewniej, że zarówno PlayStation 4, jak i komputer są na tym samym Wi-Fi, a już po chwili możemy obraz z konsoli przesyłać na ekran monitora naszego komputera.

Konsola PlayStation 4 na tym polu nie będzie jednak pionierem, bowiem Xbox One od jakiegoś czasu także wspiera streaming danych do komputera śmigającego pod kontrolą systemu najnowszego systemu Windows 10.

Oczywiście należy spodziewać się również oficjalnej wsparcia kontrolera Dual Shock przez blaszaki. Shuei Yoshida z Sony Worldwide Studios zapewnia, że aplikacja jest w przygotowaniu na komputery PC oraz Mac. Jeżeli zatem szukacie od dłuższego czasu kontrolera pod Wasz PC, to może lepiej wstrzymać się do momentu premiery tej aplikacji i skorzystać z Dual Shocka od PlayStation 4?

 

[interaction id=”5655a559b8db3ddc5e7579c4″]

Written By
More from Patryk

Fallout 4 – Bethesda prezentuje technologię oraz silnik graficzny gry

Przedstawiciele firmy Bethesda opublikowali na oficjalnym blogu nowe informacje na temat gry...
Read More