Amy Hennig, scenarzystka z Electronic Arts opowiada o nowej grze w uniwersum Star Wars

Była scenarzystka firmy Naughty Dog pracująca nad grami z serii Uncharted teraz współpracuje z Electronic Arts. Jej zdaniem jest stworzenie wielkiego scenariusza do nowej gry Star Wars.

Amy Hennig to znana w branży scenarzystka, która wcześniej pracowała głównie nad grami z serii Uncharted. Sukces ekskluzywnej gry Naughty Dog na PlayStation okazał się tak wielki, że scenarzystka zainteresowała swoją osobą giganta w postaci Electronic Arts. Od wielu miesięcy pracuje ona w firmie EA i współpracuje z Visceral Games nad nową grą z uniwersum Star Wars.

Sympatyczna Hennig udzieliła ostatnio wywiadu na temat swojej nowej pracy i gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która najpewniej niebawem zostanie zapowiedziana.

”Moją rolą i misją, którą dostałam po dołączeniu do studia, było spytać „Jak możemy przedstawić więcej historii?”. Pracuję blisko z Lucasfilm odkąd dołączyłam i… chcemy stworzyć ich więcej. Oni starają się znaleźć ludzi, którzy opowiedzą nowe przygody.

Filmy to pasywne medium. Jesteś obserwatorem, niekoniecznie musisz identyfikować się z bohaterem. Jeśli ten ma jakieś wady, po prostu je zauważasz i tyle. Jeśli jednak bohater, którym, sterujemy, ma te wady, gracz czuje, że ma w tym swój udział.”

Jako przykład dobrze wykonanego połączenia się z wiarygodną postacią scenarzystka przywołała grę Brothers: A Tale of Two Sons oraz Shadow of the Colossus z czasów PlayStation 2. Więcej wypowiedzi Amy Hennig możecie przeczytać w jej wywiadzie dla redakcji Venturebeat.

Czym będzie nowa gra z uniwersum Star Wars od Electronic Arts? Tego nie wiadomo, ale bardzo możliwe, że otrzymamy tytuł akcji z perspektywy trzeciej osoby, którego wyraźnie brakuje w portfolio firmy EA. Moim zdaniem warto czekać na ten tytuł, bowiem pracują przy nim najlepsi i nie można zapominać również o Jade Raymond, współtwórczyni marki Assassin’s Creed.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/ea-dinner.jpg”]

[interaction id=”5626524041d4754d14747d15″]

Written By
More from Patryk

Zobaczcie edycję kolekcjonerską gry Assassin’s Creed: Syndicate

Firma Ubisoft zdecydowała się zaprezentować edycję kolekcjonerską gry Assassin’s Creed: Syndicate na...
Read More