Among The Sleep zmierza na PlayStation 4

Among The Sleep to przygodówka utrzymana w konwencji horroru. Pierwotnie debiutancki projekt norweskiego studia Krillbite miał trafić wyłącznie na komputery osobiste, ale twórcy od jakiegoś czasu starali się, aby ich gra trafiła również na nową konsole firmy Sony.

Czy przejęcie kontroli nad dwuletnim dzieckiem i zrobienie z gry horroru to dobry pomysł?

O tym, że Among The Sleep trafi na PlayStation 4 poinformowało studio Krillbite na stronie internetowej PSBlog. Do tej pory nie ujawniono dokładnej daty premiery gry, wiadomo jednak, że Ci którzy wspierali produkcje na Kickstarterze będą mogli liczyć na zniżki. Ponadto poinformowano, że Among The Sleep ma wykorzystywać Project Morpheus. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie według planu twórców i już niebawem dowiemy się kiedy nastąpi premiera.

Akcja w Among The Sleep rozpoczyna się pewnej nocy. Nasz bohater śpi w kołysce, gdy nagle ze snu wyrywają go dziwne dźwięki. Ciekawski świata chłopiec postanawia sprawdzić skąd pochodzą owe hałasy. Podczas zwiedzania kolejnych pokoi napotykamy się na przerażające kreatury i niewytłumaczalne zdarzenia, co zmusza nas do ucieczki w surrealistyczną rzeczywistość. Nie wiadomo czy ów miejsce jest prawdziwe, czy tylko jest wytworem wyobraźni naszego bohatera. Podczas rozgrywki nie jesteśmy sami, gdyż na każdym kroku towarzyszy nam miś Teddy, który służy również do obrony przed wspomnianymi potworami. W Among The Sleep wszystkie zdarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, czyli dwuletniego dziecka. Cała rozgrywka polega głównie na eksploracji pomieszczeń i poszukiwaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji. Podczas zabawy przyjdzie nam również rozwiązywać proste zagadki.

More from Mikołaj Ciesielski

Premiera RIDE na konsolach Microsoftu opóźniona

Do sieci trafiły informacje, że najnowsze dzieło studia Milestone zaliczy opóźnienie, ale...
Read More