Amazon zakupił platformę Twitch.tv

Koncern Google został wyprzedzony przez sieć sklepów Amazon, która wykupiła platformę Twitch za kosmiczną sumę prawie miliard dolarów.

Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.
Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.

Firma Amazon została nowym właścicielem platformy Twitch.tv. Dyrektor generalny strony potwierdził na oficjalnym blogu, że serwis został sprzedany, a kwota transakcji wyniosła 970 milionów dolarów.

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat przejęcia platformy Twitch. Wtedy to mówiono o konkretnym zainteresowaniu koncernu Google, który miał apetyt na rzeczony serwis. Jak wynika z dzisiejszych informacji, rozmowy zakończyły się niepowodzeniem, bowiem w posiadanie serwisu weszła firma Amazon

Aktualnie Twitch to najpopularniejsza platforma do dzielenia się transmisjami na żywo za pośrednictwem internetu. W roku 2011 serwis odwiedzało 5 milionów osób miesięcznie, ażeby rok później serwis odwiedzało 20 milionów osób. Na dzień dzisiejszy strona odpowiada za 1, 35 procent ruchu w całym internecie na terenie Stanów Zjednoczonych.  Jest ona wykorzystywana przez początkujących amatorów, ale również przez popularnych i profesjonalnych użytkowników. 

Warto również podkreślić, że konsole stacjonarne przyczyniły się do popularyzacji serwisu do dzielenia się obrazem wideo na żywo. Wspomniane PlayStation 4 oraz Xbox One. Wielu ludzi zajmuje się również transmitowaniem tak zwanego e-sportu. Sam serwis zarabia tylko na reklamach oraz subskrypcjach, dzięki czemu sympatycy określonych autorów (kanałów) mogą dotować ich miesięcznie kwotą 5 dolarów.

[dzięki – Twitch Blog]
Pamiętajmy również o tym, że Amazon posiada własną konsolę do gier - Amazon Fire Tv.
Pamiętajmy również o tym, że Amazon posiada własną konsolę do gier – Amazon Fire Tv.

 

Written By
More from Patryk

Forza Motorsport 6 na Xbox One bez Jeremiego Clarksona, ale z ekipą Top Gear

BBC kontynuuje współpracę z Turn10 na rzecz promowania Top Gear w Forza...
Read More