Amazon Fire TV, czyli debiut kolejnej konsoli na rynku

Amazon Fire TV oficjalnie zaprezentował nową konsolę do gier wideo, która została oparta o system Android. Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w cenie 99 dolarów.

amazon_banner

 

Firma Amazon oficjalnie zaprezentowała ich własny projekt konsoli do gier. Poznajcie Fire TV, czyli urządzenie multimedialne, które pozwoli na granie w gry projektowane na system Android. Plotki na temat konsoli Amazonu krążyły w sieci już od dłuższego czasu. Oczekiwania branży podsyciła wiadomość o przejęciu przez firmę Amazon studia deweloperskiego Double Helix Games. Deweloper ma wspomóc line-up gier na nowy sprzęt potentata internetowej dystrybucji książek, filmów i gier wideo. Sprzęt został wyceniony na 99 dolarów, a więc około trzystu złotych.

[info]Dane techniczne konsoli Fire TV:

  • Czterordzeniowy procesor Qualcomm Krait 300 1,72 Ghz
  • Układ graficzny Qualcomm Adreno 320
  • 2Gb pamięci RAM
  • Wyjścia HDMI, USB, Ethernet oraz optyczne złącze audio
  • Wielofunkcyjny pilot, z wbudowanym głośniczkie
  • Opcjonalny kontroler do gier w cenie 39.99 USD[/info]

HT_amazon_fire_tv_tk_140302_v4x3_16x9_608

Konsola została zaprojektowana w oparciu o system Android, wpłynie to bezpośrednio na przyjazne otoczenie dla środowiska HTML. Jest to o tyle ważne, że właśnie dzięki tej technologii twórcy gier mogą publikować swoje tytuły na tym sprzęcie. Amazon zapewnił wstępnie, że w niedługim czasie topowe firmy deweloperskie, takie jak Electronic Arts i Ubisoft. Producenci zapowiedzieli przy tym pierwsze gry na Fire TV, wśród nich znajdzie się niezwykle popularny Minecraft, jak również pierwszy, ekskluzywny tytuł na ten sprzęt, czyli strzelaninę science-fiction Sev-Zero.

Warto podkreślić walory multimedialne Fire TV. W tym przypadku mamy do czynienia ze streamingiem filmów wideo, które umożliwi nam dostęp do platform takich jak Hulu Plus, HBO Go, Netflix czy Amazon Instant Video. Ponadto urządzenie będzie w pełni współpracowało z systemami mobilnymi, na wzór SmartGlass, toteż gracze będą mogli wymieniać się filmami i zdjęciami. Nie potwierdzono jednak informacji, jakoby tablety mogły w przyszłości posłużyć za dodatkowy kontroler w grach na Fire TV.

Na rynku jest już kilka podobnych urządzeń, tym nie mniej właściciele Amazonu liczą na komercyjny sukces. Pamiętajmy jednak o rychłej porażce konsoli Ouya, która została kompletnie pominięta przez wydawców, deweloperów i samych graczy. Czy Amazon Fire TV może podzielić jej los?

Written By
More from Patryk

Tropico 5 w wersji konsolowej już w sprzedaży

Gra Tropico 5 jest już dostępna w wersji na PlayStation 4 w...
Read More