Alison Road czymś w stylu Silent Hills na Kickstarterze

Wszyscy sympatycy survival horrorów żałują decyzji o skasowaniu projektu Silent Hills. W momencie, gdy konsole z zainstalowanym demem P.T. sięgają niebotycznych cen na aukcjach, grupka amatorów startuje z bliźniaczym projektem Alison Road na Kickstarterze.

Twórcy gry Alison Road potrzebują aż 250 tysięcy dolarów, aby wyprodukować ten tytuł. Uruchomiono w tym celu zbiórkę na Kickstarterze, która ma ufundować nam kopię kultowego już Silent Hills. Pierwsze wrażenie jest całkiem niezłe, choć widać wyraźnie wielkie zafascynowanie demem P.T. i kopiowanie pomysłów Hideo Kojimy.

W sieci pojawiły się już nawet pierwsze materiały promocyjne, które rzucają pierwsze światło na ten interesujący tytuł. W Alison Road widać wielką inspirację grą Silent Hills, która niestety została skasowana. Twórcy aktualnie zebrali już 50 tysięcy dolarów i zapowiedzieli, że gra będzie dostępna na konsolach PlayStation 4, Xbox One, pecetach, jak również urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Ponadto udostępniono pierwszy gameplay, z wersji prototypowej, jak również galerię screenów z gry.

Alison Road nie jest odkrywcze, ale w istocie potrafi przestraszyć. Jest to gra tajemnicza i mroczna, utrzymana w klimacie Silent Hills, przynajmniej na poniższej prezentacji. Podczas rozgrywki mamy wcielić się w postać, która obudzi się w opuszczonym domu. Zadaniem gracza będzie wydostanie się z budynku i rozwikłanie zagadki śmierci swojej rodziny.

Jeżeli jesteście zainteresowani wsparciem Alison Road na Kickstarterze, to zapraszam pod poniższy link.  Zbiórka powinna zakończyć się powodzeniem, ale czy gra godnie zastąpi nam Silent Hills? W to wątpię, ale może warto jej dać szansę, jak myślicie?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?t=4&v=__i_LoRKhJ0″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55ffca99f94584352d211406″]

Written By
More from Patryk

PlayStation Plus – poznaliśmy ofertę czerwcową?

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat czerwcowej oferty PlayStation Plus....
Read More