Alien: Isolation trafi na półki sklepowe 7 października

W sieci pojawiły się nowe informacje, w tym data premiery, na temat gry Alien: Isolation. Jest to tytuł szykowany na konsole nowej generacji, który został utrzymany w konwencji survival horroru. 

v3banner-alienscolonialmarines

Alien: Isolation to pierwszoosobowy survival horror wzorowany na kultowym uniwersum Obcy. Za grę odpowiedzialne jest brytyjskie studio Creative Assembly, które zasłynęło ze świetnych gier strategiczny pod nazwą Total War. Wydawcą tego tytułu jest SEGA. Gra ma ukazać się na PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 oraz na PC. Jak poinformowali twórcy na oficjalnym profilu gry na Twitterze gra trafi do sklepów 7 października

W grze wcielamy się w niejaką Amandę, która jest córką oficer Ellen Ripley(dla fanów filmów o Obcym postać ta jest zapewne dobrze znana). Akcja w Alien: Isolation rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach, które znamy z pierwszej, kultowej części serii. Autorzy gry zaplanowali rozgrywkę nieco inaczej – nie stawiają na widowiskowe walki, a raczej elementy przetrwania. Naszym głównym celem będzie przeżycie na pokładzie Nostromo. Niejednokrotnie będziemy zmuszeni do ucieczki, czy cichego prześlizgnięcia się pomiędzy wrogami. Fachowcy z Creative Assembly stawiają przede wszystkim na klimat oraz na wszechobecne poczucie zagrożenia, które będzie towarzyszyć nam podczas przemierzania statku.

Alien: Isolation budzi wielkie zainteresowanie oraz nadzieję, nie tylko wśród fanów Obcego, ale również wśród wielbicieli gier o tematyce survival horror. Przemierzanie mrocznych korytarzy statku pewnie niejednego przyprawi o zawał serca. Pozostaje nam tylko czekać, aż Obcy trafi do naszych domów.

[autor newsa – Mikołaj Ciesielski]

Written By
More from Patryk

Obszerna galeria z Resident Evil HD Remastered

W sieci udostępniono obszerną galerię z gry Resident Evil HD Remastered, która...
Read More