Alien: Isolation – nowe fragmenty rozgrywki

Alien: Isolation to survival horror, za który odpowiada firma Creative Assembly. W sieci pojawiły się nowe fragmenty rozgrywki, które mrożą krew w żyłach przypadkowego gracza. Gra trafi na PlayStation 4 i Xbox One.

aliens-banner

 

Alien: Isolation to intrygujący tytuł twórców serii Total War. Dlaczego? Ponieważ nie jest to przedstawiciel typowego kierunku gier akcji z elementami horroru, do jakiego przyzwyczaili nas producenci poprzednich odsłon serii. Tym razem wcielamy się w ofiarę, bezbronną postać, która musi przemykać w cieniu, kryć się, uciekać i przez myśl jej nie przechodzi, ażeby podejmować walkę z Obcym. W sieci pojawiły się nowe materiały wideo z rozgrywki. Tym razem możemy przyjrzeć się wyglądowi lokacji, a także kilku migawkom z normalnej eksploracji. Deweloperzy starali się zachować klimat wizualny występujący w filmach.

[textblock style=”3″]

W grze wcielamy się w rolę Amandy, a więc córki głównej bohaterki filmowej marki, oficer Ellen Ripley. W 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu, nasza protagonistka powraca na pokład słynnego frachtowca Nostromo, gdzie doszło do pierwszego kontaktu z obcymi.

Gra odcina się od ram gatunku strzelanin FPP, tym nie mniej jej wartość leży gdzie indziej. Twórcy twierdzą, że mamy do czynienia z survival horrorem, w którym walka jest ostatecznością. W sieci opublikowano dziennik developera, na którym możemy wsłuchać się w głos twórców, przyjrzeć się pierwszym zdjęciom z gry, jak również wyłapać szczątkowe fragmenty gry w akcji. Co ciekawe, Creative Assembly celuje w natywną rozdzielczość 1080p, a więc możemy liczyć na najwyższą jakość audiowizualną z aktualnie dostępnych na konsolach nowej generacji.

[/textblock]

Written By
More from Patryk

Ekranizacja przygody Nariko otrzymała pierwszy zwiastun

W przyszłym tygodniu na nośniki DVD trafi pełnometrażowy film o przygodach Nariko....
Read More