Alien: Isolation – 1080p i 60 klatek na sekundę na Xbox One oraz PlayStation 4

Firma Creative Assembly potwierdza, że gra Alien: Isolation będzie działała w wysokiej jakości rozdzielczości tak na PlayStation 4 jak również Xbox One.

Obcy: Izolation będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Cenega.
Obcy: Izolation będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Cenega.

Alien: Isolation ukaże się na wielu platformach, w tym PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł będzie działał jednak w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę na obu konsolach. Takie informacje podają twórcy gry, czyli firma Creative Assembly

Autorzy gry uważają, że pomiędzy obiema wersjami nie ma większych różnic. Tytuł był robiony z myślą o jednej wersji, toteż fani jednej, czy drugiej platformy nie będą poszkodowani. Oczywiście jeżeli mowa o PlayStation 3 i Xboksie 360, to tutaj nastąpi zaniżenie jakości oprawy graficzne. Jest to naturalny zabieg, którego powodami są ograniczenia sprzętowe. Najwięcej efektów graficznych będzie można uzyskać ogrywając wersję na komputery osobiste. Oto oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie:

”Myślę że framerate jest porównywalny na obu konsolach. Nie jestem w stanie stwierdzić znaczących różnic pomiędzy PlayStation 4, a Xbox One. Oczywiście wersja na komputery osobiste daje najwięcej możliwości. Zbudowaliśmy jeden, główny silnik gry, który rozdysponowaliśmy na wszystkie wersje. Jedyne różnice, które dzielą Xbox One od PlayStation 4 to użycie Kinecta, jak również kontrolera Dual Shock.”

Alien: Isolation to nowa gra osadzona w uniwersum filmowym Obcego, która trafi na konsole nowej generacji, ale również na PlayStation 3 i Xboksa 360. Gra ma trafić do oficjalnej sprzedaży już 7 października tego roku.

[dzięki – VG24/7]

Written By
More from Patryk

Tryb New Game Plus już dostępny w Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał aktualizację wprowadzającą tryb New Game Plus na...
Read More