Alan Wake 2 jest w planach Remedy Entertainment

Remedy Entertainment odpowiadają za markę Alan Wake. Serwis Polygon dotarł do informacji na temat gry Alan Wake 2 – prototypu sprzed 5 lat.

Alan Wake to jedna z ciekawszych marek studia Remedy Entertainment.
Alan Wake to jedna z ciekawszych marek studia Remedy Entertainment.

Marka Alan Wake jest jedną z najciekawszych na konsoli Xbox 360 oraz PC. Microsoft wespół z firmą Remedy Entertainment dołożyli wszelkich starań, aby gra była niezwykle interesująca i klimatyczna. Gracze od wielu lat czekają na sequel, a tutaj okazuje się, że już pięć lat temu przygotowano jego prototyp.

Redakcja Polygon dotarła do obszernego materiału wideo na temat gry Alan Wake 2. Okazuje się, że firma Remedy Entertainment już pięć lat temu miała przygotowany prototyp gry dla inwestorów.

alan wake 2 concept

Dyrektor kreatywny Remedy Entrtainment, Sam Lake, przyznaje że wiele elementów z prototypu Alan Wake 2 zostało wykorzystanych w innych grach tego studia. Mowa tutaj chociażby o Alan Wake’s American Nightmare czy też scenie z wypadkiem ciężarówki z gry Quantum Break.

Poniższy filmik pochodzi jeszcze z roku 2010. Głównym bohaterem gry miał zostać ponownie Alan Wake. Remedy Entertainment chciało wprowadzić nowych przeciwników – wrażliwych na światło, aby urozmaicić nieco gameplay. Co jednak najważniejsze, Sam Lake podkreśla, że jego studio już myśli nad kolejnym projektem, którym może być właśnie Alan Wake 2.

Marka Alan Wake składa się z gry Alan Wake oraz spinn-offu Alan Wake’s American Nightmare. Gry sprzedały się w ilości 4,5 mln egzemplarzy na całym świecie. Marka dostępna jest tylko na Xboksie 360 oraz PC.

[dzięki – http://www.polygon.com/features/2015/4/20/8450329/alan-wake-2-prototype-video-interview]

alan wake png

Written By
More from Patryk

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – prezentacja z E3 już dostępna

Hideo Kojima udostępnił w sieci materiały z Metal Gear Solid V: The...
Read More