7 milionów użytkowników Forza Motorsport 5 oraz Forza Horizon 2

Firma Microsoft przygotowuje się do wielkiej premiery gry Forza Motorsport 6 na Xbox One. To świetny czas na podsumowania i tak też zrobiono, bowiem ujawniono sprzedaż tej serii na Xbox One.

Forza Motorsport to kluczowa seria dla konsol Xbox One, która zachęca miliony graczy do kupna konsoli. Przed premierą Forza Motorsport 6 na Xbox One firma Microsoft zdecydowała się ujawnić, jak wielu graczy sięgnęło po gry z tej serii na nowej konsoli z Redmond. Na wynik ten składają się łączna ilość sprzedanych kopii gier Forza Motorsport 5 (tytuł startowy Xbox One) oraz znakomitej Forzy Horizon 2. Teraz wiemy, że tylko po te dwie gry sięgnęło aż 7 milionów graczy.

Obie gry zostały bardzo wysoko ocenione, a ich wyniki na Metacritic to:

  • Forza Motorsport 5 – 79 punktów,
  • Forza Horizon 2 – 86 punktów.

Chwila, w której Microsoft upublicznia dane sprzedażowe nie jest przypadkowa. Wczoraj miała miejsce amerykańska premiera gry Forza Motorsport 6. Już za kilka dni gra będzie dostępna w sklepach na terenie naszego kraju, a więc zainteresowanie tym tytułem będzie wzrastało. Ponadto twórcy gry zapowiedzieli bonusy dla ludzi testujących wersję demonstracyjną w postaci samochodu 2017 Ford GT, a więc modelu ze stajnie Forda promującego ten tytuł.

Turn10 na koniec zaprasza do obejrzenia trailera dodatku DLC Fast & Furious Car Pack do gry Forza Motorsport 6. Rozszerzenie zawiera znane i lubiane samochody z filmów ”Szybcy i wściekli”.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=GGph_laAu9s” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f7c27b8f1e9688010bf334″]

Written By
More from Patryk

Fallout: Shadow of Boston – Bethesda przygotowuje się do wielkiej zapowiedzi?

W sieci pojawiły się informacje na temat projektu Fallout: Shadow of Boston....
Read More