4 miliony poziomów dla Sackboya

sackboy-hazmat-trooper-dlc-lbp2-projektkonsola-pl-small
sackboy-hazmat-trooper-dlc-lbp2-projektkonsola-pl-small

W przypadku serii LittleBigPlanet stwierdzenie, że jej największym atutem jest społeczność graczy, trudno uznać za marketingowy slogan.


Brytyjskie studio Media Molecule ma powody do zadowolenia. Zainteresowanie serią LittleBigPlanet nie słabnie, o czym świadczy liczba ponad 4 milionów plansz zaprojektowanych do tej pory przez graczy. Deweloper zapowiada, że aktywnie wspierać będzie kreatywność fanów cyklu. Świadczy o tym chociażby kolejna edycja konkursu Contraption Challenge, a także zbliżająca się premiera przeznaczonych do LittleBigPlanet 2 dodatków typu DLC – Tron Evolution Minipack i Killzone 3 Minipack.

W przypadku serii LittleBigPlanet stwierdzenie, że jej największym atutem jest społeczność graczy, trudno uznać za marketingowy slogan. Przeciwnie, sukces obu części gry stworzonej przez studio Media Molecule to w dużej mierze zasługa pomysłowości fanów. Projektanci dali narzędzia i ufając kreatywności graczy nie zawiedli się.

Alex Pavey, product manager firmy Sony Computer Entertainment Europe, która jest wydawcą przygód Sackboya, ujawnił na oficjalnym blogu PlayStation, że do piątku (15 kwietnia) fani  opublikowali 4,141,742 własnych poziomów w LBP i LBP2. Grając 12 godzin dziennie i przeznaczając na każdy poziom zaledwie 5 minut, zajęłoby ponad 78 lat, by zapoznać się ze wszystkimi.

Wydawca i deweloper serii starają się wspierać wysiłki graczy, chociażby w formie cyklicznie organizowanych konkursów. Jednym z najpopularniejszych jest Contrapation Challange. W najnowszej, 13-tej odsłonie eventu zadaniem graczy było zaprojektowanie w pełni funkcjonalnej łodzi podwodnej dla Sackboya.

Niebawem w ofercie PlayStation Network znajdą się także kolejne dodatki DLC do LittleBigPlanet 2. Tron Evolution Minipack, jak sama nazwa wskazuje, zawierać będzie kostiumy i tekstury inspirowane ubiegłorocznym hitem kinowym „Tron: Dziedzictwo” w reżyserii Josepha Kosinskiego. Dodatek kosztować będzie 2,99 euro, a jego premierę wyznaczono na 27 kwietnia. Na maj zapowiedziano z kolei wydanie DLC Killzone 3 Minipack. Znajdzie się w nim m.in. kostium Hazmat Troopera.

sackboy-tron-dlc-lbp2-projektkonsola-pl

 

Written By
More from konadmin

Forza Motorsport 4 – jeszcze więcej realizmu

Ekipa studia Turn 10 nie odpuszcza i zapowiada, że pod względem realizmu...
Read More
sackboy-hazmat-trooper-dlc-lbp2-projektkonsola-pl-small

W przypadku serii LittleBigPlanet stwierdzenie, że jej największym atutem jest społeczność graczy, trudno uznać za marketingowy slogan.


" />