30 minut ze skasowanym Legacy of Kain: Dead Sun

Legacy of Kain: Dead Sun to skasowany projekt z niezwykle zasłużonej serii gier Square Enix. Gra miała trafić na PS3, X360, PC oraz PS4.

Square Enix odpowiedzialne jest za najlepsze jRPGi w historii, między innymi serię Final Fantasy oraz Kingdom Hearts.
Square Enix odpowiedzialne jest za najlepsze jRPGi w historii, między innymi serię Final Fantasy oraz Kingdom Hearts.

Legacy of Kain to bardzo zasłużona i ceniona marka w branży gier wideo. Seria w ostatnich latach ma problemy z powrotem na szczyt, a w sieci pojawił się właśnie gameplay ze skasowanej odsłony Legacy of Kain: Dead Sun, która miała pojawić się na PlayStation 3, Xboksa 360, PC, a nawet na PlayStation 4 w formie tytułu startowego.

Gra powstawała przez trzy lata w studiu Climax, zaś tryb wieloosobowy przez rok w firmie Psyonix. Legacy of Kain: Dead Sun było oparte o silnik graficzny Unreal Engine 3 i prawdopodobnie miało ukazać się wraz z debiutem PlayStation 4 na rynku.

Filmik pochodzi od niejakiego ”Mama Robotnik”, użytkownika forum NeoGAF, który twierdził, że zdobył film od osoby wcześniej zaangażowanej w ten projekt. Gameplay to oczywiście wczesna wersja Alpha, stąd też zauważalne spadki animacji, ale całość i tak robi wrażenie. Szczególnie na graczach pamiętających poprzednie odsłony tej kultowej serii.

Niestety Square Enix nie zdecydowali się na debiut rynkowy gry. Tytuł został skasowany, a wiele jego elementów przeniesiono do darmowego Nosgoth dostępnego na komputerach osobistych. Szkoda, bowiem Legacy of Kain to wielka marka, która z pewnością rozkochałaby w sobie na nowo wielu graczy.

[dzięki – http://www.egmnow.com/articles/news/30-minutes-of-legacy-of-kain-dead-sun-alpha-gameplay-footage-unearthed/]

Raziel to legendarny bohater ery PlayStation.
Raziel to legendarny bohater ery PlayStation.

Written By
More from Patryk

Wolfenstein: The New Order – Udostępniono zwiastun premierowy

Wolfenstein: The New Order to pierwszoosobowa strzelanina akcji wydana w naszym kraju...
Read More