2K Czech zamknięte, Mafia III pod znakiem zapytania?

Firma 2K Games zdecydowała się zamknąć oddział studia 2K Czech w Pradze, część projektantów została przeniesiona do słonecznej Kalifornii.

banner mafia

Czeski wydział platformy Eurogamer poinformował o restrukturyzacji Praskiego oddziału 2K Games. Twórcy którzy odpowiadają za sukces obu części marki Mafia. Gangsterskie przygody zdobyły uznanie w oczach graczy i wiele nagród. Sprzedaż gry również zachęcała wydawce do kontynuowania historii z drugiej części gry. Developerzy opuszczający 2K Czech udali się do Novato, w stanie Kalifornia, gdzie najprawdopodobniej prowadzone są prace nad trzecią częścią Mafii. Inne źródła donoszą, iż trzecia część gangsterskiej serii jest we wstępnej fazie produkcji, a zmierzać ma na PlayStation 4 i Xboksa One. Jeżeli jednak zamknięto oddział w Europie, to całkiem możliwe, że właśnie w Stanach Zjednoczonych zbierany jest zespół do prac nad projektem. Restrukturyzację, na łamach serwisu Eurogamer, studio tłumaczy w ten sposób:

”Dokonaliśmy relokacji i konsolidacji naszego zespołu z 2K Czech – ekipa z placówki w Pradze trafiła do Brna, w celu scentralizowania zasobów. Ponadto przenieśliśmy część deweloperów oraz własności z Pragi i Brna do siedziby głównej 2K w Novato w stanie Kalifornia. Zmiany te zarówno umocnią integrację studia 2K Czech z odnoszącymi sukcesy zespołami, jak i uregulują przebieg zadań interdyscyplinarnych. Reorganizacja wiąże się również z dostosowaniem liczby pracowników, a w rezultacie zlikwidowaniem części stanowisk.”

Co więc z oczekiwaną kontynuacją oryginalnej Mafii sprzed lat? Studio, jak również wydawca milczą w tej sprawie. Na rynku mamy wielu mocnych przedstawicieli gatunku, a topowe Watch_Dogs dopiero trafi na półki sklepowe. Jak myślicie, czy Mafia III ma szansę wstrząsnąć fasadami branży?

Written By
More from konadmin

BioWare potwierdza – Mass Effect powróci

Współzałożyciel BioWare, Ray Muzyka, oficjalnie potwierdził w liście otwartym, że firma pracuje...
Read More