2 miliony sprzedanych egzemplarzy Mario Kart 8.

Mario Kart 8 to już jedenasta część serii zręcznościowych gier wyścigowych, w których prym wiedzie znana postać hydraulika Mario. Tytuł ten jest debiutem serii na konsoli Nintendo, WiiU. Co ciekawe tytuł ten trafił wyłącznie na tę platformę, ale mimo tego i tak osiąga co raz to wyższe wyniki sprzedaży.

Mario Kart to jedna z najpopularniejszych serii występujących na konsolach Nintendo.

Na początku czerwca Nintendo ujawniło, że najnowsza odsłona Mario Kart sprzedała się w 1,2 miliona egzemplarzy. Dziś w niecały miesiąc po premierze, która miała miejsce 30 maja, liczba sprzedanych kopii wzrosła do 2 milionów. Wychodzi na to, że przez około 3 tygodnie ze sklepów zniknęło 800 tysięcy sztuk Mario Kart 8.

Warto również wspomnieć, że Mario Kart 8 przyczynia się do co raz do lepszych wyników sprzedaży samej konsoli, czyli WiiU. Zaraz po premierze nowych przygód słynnego Mario sprzedaż konsoli wzrosła aż o 666 procent. Jest to niebywały wynik. Mimo tylu rekordów Mario Kart 8 może pochwalić się jeszcze wysokimi ocenami w recenzjach. Dla przykłady na znanym serwisie Metacritic średnia ocen Mario Kart 8 to 88 procent, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Mario Kart 8 trafił do sprzedaży 30 maja tego roku i z miejsca podbił serca posiadaczy konsoli WiiU oraz przyciągnął do siebie nowych fanów, zapewne niektórzy kupili tę konsolę, tylko dla sympatycznego i popularnego hydraulika, co skutkuje taką ilością sprzedanych egzemplarzy. Zostaję tylko pogratulować twórcom i liczyć, że w przyszłości będą tworzyć jeszcze lepsze tytuły z Mario w roli głównej.

Tags from the story
, , ,
More from Mikołaj Ciesielski

Nowy zwiastun horroru SOMA

SOMA to następny projekt szwedzkiego studia Frictional Games. Jest to uznany deweloper tytułów...
Read More