125 milionów aktywnych użytkowników. Statystyki Steama

Już niedługo Steam obchodzić będzie swoje piętnaste urodziny. Firma Valve postanowiła pochwalić się liczbą użytkowników swojej usługi.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Steam to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych, o ile nie najpopularniejsza usługa, wśród posiadaczy komputerów osobistych. Valve chwali się, że na ten moment Steam posiada 125 milionów aktywnych użytkowników, czyli takich, które na swoje konto zalogowali się co najmniej raz w ciągu ostatniego miesiąca.

Warto podkreślić fakt, iż usługa Valve rozwija się w naprawdę dobrym tempie. Dla zobrazowania warto podać, że w styczniu zeszłego roku Steam posiadał 75 milionów aktywnych kont, a we wrześniu liczba ta wzrosła do 100 milionów. Widać, że firma przyciąga do siebie nowych użytkowników, jednocześnie nie stojąc w miejscu, bowiem niedawno wprowadzono np. możliwość streamowania gier.

Ponadto Valve poinformowało, że aktualnie w katalogu usługi Steam znajduje się ponad 4500 gier. Bez wątpienia liczby te robią wrażenie. Miejmy nadzieje, że firma, której współzałożycielem jest Gabe Newell nie spocznie na laurach, a powyższe liczby stale będą rosły.

Sprzęt VR od Valve? Czy jest na to zapotrzebowanie?
Sprzęt VR od Valve? Czy jest na to zapotrzebowanie?
Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Zapowiedź gry Need for Speed

Czy są tutaj fani serii filmów Szybcy i Wściekli oraz starego, dobrego...
Read More