12 milionów sprzedanych egzemplarzy Pokémon X i Y

Niesamowite rekordy biją dwie ostatnie odsłony Pokémonów na przenośną konsolę Nintendo 3DS. Nintendo podzieliło się ze światem dobrą nowiną, którą jest fakt, że Pokémon X i Y sprzedały się łącznie w nakładzie 12 milinów sztuk!

Nintendo jest bardzo dumne i ma z czego. Pokemon X i Y ukazały się wyłącznie na przenośnej konsoli Nintendo 3DS i są najszybciej sprzedającymi się tytułami na tę platformę w historii. Twórcy planują także wprowadzenie DLC do serii, które będzie całkowicie darmowe, co zapewne ucieszy posiadaczy tych tytułów.

Pokemon X i Y to produkcje firmy Nintendo, które rozgrywają się w doskonale wszystkim znanym uniwersum Pokemon. Podobnie jak poprzednie odsłony z tego cyklu, to gra RPG o łapaniu Pokemonów. Obydwie serie rozpoczynają szóstą generacje marki i wprowadzają nowe motywy oraz postacie. Pokemon X i Y to pierwsze gry z serii, które wykorzystują trójwymiarową grafikę opartą na wielokątach. Nowa grafika pozwoliła w pełni wykorzystać ekran 3D konsoli Nintendo 3DS. Premiera gier miała miejsce 12 października 2013 roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Terraria zadebiutuje na 3DS oraz WiiU na początku 2016 roku

Choć większość graczy zdążyła już sprawdzić ciekawą produkcje o tytule Terraria, to...
Read More