12 milionów sprzedanych egzemplarzy Pokémon X i Y

Niesamowite rekordy biją dwie ostatnie odsłony Pokémonów na przenośną konsolę Nintendo 3DS. Nintendo podzieliło się ze światem dobrą nowiną, którą jest fakt, że Pokémon X i Y sprzedały się łącznie w nakładzie 12 milinów sztuk!

Nintendo jest bardzo dumne i ma z czego. Pokemon X i Y ukazały się wyłącznie na przenośnej konsoli Nintendo 3DS i są najszybciej sprzedającymi się tytułami na tę platformę w historii. Twórcy planują także wprowadzenie DLC do serii, które będzie całkowicie darmowe, co zapewne ucieszy posiadaczy tych tytułów.

Pokemon X i Y to produkcje firmy Nintendo, które rozgrywają się w doskonale wszystkim znanym uniwersum Pokemon. Podobnie jak poprzednie odsłony z tego cyklu, to gra RPG o łapaniu Pokemonów. Obydwie serie rozpoczynają szóstą generacje marki i wprowadzają nowe motywy oraz postacie. Pokemon X i Y to pierwsze gry z serii, które wykorzystują trójwymiarową grafikę opartą na wielokątach. Nowa grafika pozwoliła w pełni wykorzystać ekran 3D konsoli Nintendo 3DS. Premiera gier miała miejsce 12 października 2013 roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Konami zdradza jakie hity usłyszymy w Pro Evolution Soccer 2016

Po kilku nowościach od EA Sports odnośnie nowej odsłony serii FIFA, w...
Read More