Destiny najlepiej sprzedającą się marką w Wielkiej Brytanii

 

Destiny bije rekord sprzedażowy w Wielkiej Brytanii jako debiut nowej marki. Egzemplarze gry podzieliły się niemalże równo pomiędzy właścicieli Xboków i PlayStation.

Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?
Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?

Firma Chart-Track opublikowała kolejny raport dotyczący sprzedaży gier na terenie Wielkiej Brytanii. Rynek zainteresował się głównie jedną, wielką premierą tego miesiąca w postaci Destiny. Produkcja studia Bungie pobiła wcześniejszy wynik Watch Dogs, jeżeli mowa o debiut nowej marki w branży gier wideo.

Poniższe zestawienie dotyczy tylko wersji klasycznych (pudełkowych), które trafiły do sprzedaży. Egzemplarze gry niemalże w tej samej ilości trafiły do właścicieli konsol Microsoftu oraz Sony. PlayStation 4 odpowiada za 46 procent sprzedaży, Xbox One to 36 procent, Xbox 360 to 14 procent, zaś PlayStation 3 to zaledwie wynik 4 procent.

Warto również podkreślić wielki debiut The Sims 4, które trafiło na drugie miejsce na poniższej liście. Wspominane Watch Dogs zostało więc zepchnięte na trzecie miejsce tabeli.

Dane w poniższym zestawieniu dotyczą okresu 7-13 września.

1.Destiny
2. The Sims 4
3. Watch Dogs
4. Call of Duty: Ghosts
5. The Last of Us: Remastered
6. Minecraft: Xbox 360 Edition
7. NHL 15
8. Plants Vs Zombies: Garden Warfare
9. Minecraft: PlayStation 3 Edition
10. Naruto Ultimate Ninja Storm Revolution

[dzięki – http://www.vg247.com/2014/09/15/destiny-biggest-uk-launch/]

Written By
More from Patryk

Najciekawsze gry ekskluzywne na PlayStation 4 w roku 2016

Przyszły rok będzie przełomowy dla konsoli PlayStation 4, szczególnie jeżeli mowa o...
Read More