Apple prezentuje iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch

Koncern Apple zaprezentował najnowsze modele swoich urządzeń. Poznajcie iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz zegarek Apple Watch.

Apple prezentuje światu najnowszy model swojego flagowego produktu iPhone.
Apple prezentuje światu najnowszy model swojego flagowego produktu iPhone.

W dniu wczorajszym odbyła się wielka prezentacja nowych urządzeń ze stajni Apple, które trafią na rynek. Kierownictwo firmy ujawniło trzy nowe urządzenia, mianowici iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz nowoczesny zegarek Apple Watch.

Projekty nowych urządzeń odchodzą stylistycznie od tego, z czym mieliśmy do czynienia w cześniej. Projektanci odeszli od tradycyjnego, znanego od czwartej generacji iPhone’a, ostrej i kanciastej stylistyki. Boki telefonu nie są już zupełnie płaskie, zaś wyświetlacze Retina zajmują o wiele większą powierzchnię urządzenia.

Smartphone iPhone 6 w szczegółach:
  • 4,7 calowy ekran
  • rozdzielczość 1334×750
  • 64-bitowy procesor A8
  • utwardzany jonowo ekran
  • lepszy aparat
  • trzy warianty kolorystyczne

Oczywiście na rynku pojawi się również droższa wersja o nazwie iPhone 6 Plus, który będzie wyposażony w ekran o wielkości 5,5 cala oraz rozdzielość 1920×1080.

Porównanie z poprzednimi modelami daje do myślenia.
Porównanie z poprzednimi modelami daje do myślenia.

 

Apple poprawiło jakość wykonania telefonów oraz ich funkcjonalność. Firma twierdzi, że szósta generacja w stadnardowej edycji wystarczy na 14 godzin rozwów. Iphone 6 Plus pozwoli nam rozmawiać przez 24 godziny. Telefony w stanie bezczynności są w stanie wytrzymać kolejno 10 oraz 16 dni.

Telefony zostały oczywiście wyposażone w nowoczesny, lepszy niż w poprzednikach aparat (iSight) o wartości 8 Mpx. System wspomagania obrazu zostanie dodany do modelu Plus.

Urządzenia napędzia procesor A8, który jest mniejszy i wydajniejszy od poprzednika w postaci A7. Najnowsze urządzenia zostały również wyposażone w aplikację Apple Pay, dzięki której zarejestrujemy nasz telefon w bazie danych i połączymi z naszą kartą kredytową.

Koncern Apple zaprezentował również nowe urządzenie w postaci Apple Watch. Nowoczesny, niezwykle stylowy zegarek to spojrzenie w przyszłość. Urządzenie będzie wyposażone w dotykowy wyświetlacz Retina oraz bezpośrednio połączone ze smartphone’ami.

Written By
More from Patryk

Tomasz Bagiński autorem nowej ekranizacji Wiedźmina

Tomasz Bagiński wraz ze studiem Platige Films zajmie się ekranizacją gry Wiedźmin....
Read More