10 tys. dolarów nagrody za stworzenie gry muzycznej

child-of-eden-gra-konkurs-ps3-psn-small
child-of-eden-gra-konkurs-ps3-psn-small

Z okazji zbliżającej się premiery Child of Eden firmy Ubisoft i Kongregate przygotowały konkurs dla niezależnych twórców gier

 

 

Z okazji zbliżającej się premiery Child of Eden firmy Ubisoft i Kongregate przygotowały konkurs dla niezależnych twórców gier, w którym wygrać można 10 tys. dolarów. Zadanie tylko z pozoru wydaje się proste. Trzeba bowiem przygotować muzyczną mini-grę, która zachwyci tysiące użytkowników serwisu Kongregate.com oraz jurorów pod wodzą samego Tetsuyi Mizuguchiego, twórcy takich hitów jak: Rez, Lumines czy Ninety-Nine Nights.

Child of Eden to jedna z najbardziej oryginalnych gier zaprezentowanych podczas ubiegłorocznych targów E3 w Los Angeles. Dzieło japońskiego studia Q Entertainment wymyka się próbom klasyfikacji. Tytuł zawiera bowiem elementy gier akcji, zręcznościowych i rytmicznych. Tetsuya Mizuguchi i jego zespół spędzili dwa lata próbując połączyć muzykę z unikalnymi mechanizmami rozgrywki.

Niezależni twórcy gier, którzy chcieliby spróbować swoich sił w konkursie Project Eden: Experience the Music, nie mają aż tyle czasu. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca za pośrednictwem formularza na stronach serwisu Kongregate.com. Organizatorzy przewidują trzy nagrody pieniężne wynoszące odpowiednio 10, 3 i 2 tysiące dolarów.

child-of-eden-gra-konkurs-ps3-psn

W pierwszej turze zmagań propozycje uczestników konkursu ocenią internauci. Następnie jurorzy zagrają w 20 najpopularniejszych gier. Punktowane będą na równi kreatywność i innowacyjność, sposób wykorzystania muzyki jako integralnego elementu mechaniki oraz rzecz jasna przyjemność płynąca z zabawy. Zwycięzców Project Eden: Experience the Music poznamy pod koniec czerwca. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 13. rok życia.

Przypomnijmy, że amerykańska premiera Child of Eden wyznaczona została na 14 czerwca. Trzy dni później tytuł zawita na półki europejskich sklepów. Gra ukaże się w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, przy czym do pełnej funkcjonalności wymagać będzie użycia kontrolera ruchu (Kinect dla X360 lub PlayStation Move dla PS3).

Tags from the story
, ,
Written By
More from konadmin

Grand Theft Auto V będzie w polskiej wersji językowej!

Długa, niepokojąca cisza, możnaby pomyśleć, że plany przetłumaczenia Grand Theft Auto V...
Read More
child-of-eden-gra-konkurs-ps3-psn-small

Z okazji zbliżającej się premiery Child of Eden firmy Ubisoft i Kongregate przygotowały konkurs dla niezależnych twórców gier

 

 

" />